Senarai Maktab Rendah Sains Mara (MRSM) Seluruh Malaysia

Maktab Rendah Sains MARA

Dikongsi senarai Maktab Rendah Sains MARA (MRSM) yang terdapat di setiap negeri di Malaysia beserta alamat lokasi, nombor telefon dan portal rasmi.

Sekolah berasrama penuh ini diuruskan oleh Majlis Amanah Rakyat dan ia juga merupakan salah satu agensi di bawah Kementerian Kemajuan Luar Bandar (KPLB).

MRSM diwujudkan bagi merealisasikan matlamat MARA dalam melahirkan modal insan yang berdaya saing dan berdaya maju seiring dengan kemajuan dan pembangunan negara.

Sistem pendidikan MRSM digubal berasaskan Sains, Teknologi, Kejuruteraan dan Matematik (STEM) berpaksikan pembinaan sahsiah pelajar agar menjadi holistik yang cemerlang, inovatif dan berintegriti.

Senarai jurusan atau aliran program pendidikan yang ditawarkan khusus untuk pelajar Tingkatan 1 dan 4 telah dibahagikan kepada 6 kategori seperti berikut:

  • Program Premier
  • Program Igcse
  • Program Ulul Albab
  • Program Teknikal
  • Program Ib – Myp
  • Program Bitara

Senarai Lengkap MRSM di Malaysia

MRSM

MRSM Negeri Selangor

MRSM Kuala Kubu Bharu (2002)
KM 8 Jalan Ampang Pecah,
44000 Kuala Kubu Baru,
Selangor.

No Tel : 03-60643944, 60643907
No Faks : 03-60643949
Pengetua : Hazlina Binti Jaafar
Email : hazlina@mara.gov.my

Website Rasmi
https://kkb.mrsm.edu.my

MRSM Sungai Besar (2016)
Mukim Sungai Panjang,
45300 Sabak Bernam,
Selangor.

No Tel : 03-32161243
No Faks : 03-32161504
Pengetua : Shahariman Bin Abd. Rahman
Email : shahariman.rahman@mara.gov.my

Website Rasmi
https://sgbesar.mrsm.edu.my

MRSM Negeri Terengganu

MRSM Kuala Terengganu (1978)
Wakaf Tengah,
Mengabang Telipot,
21030 Kuala Terengganu,
Terengganu.

No Tel : 09-6696344, 6696345
No Faks : 09-6696087

Pengetua : Zakaria B. Taib
Email : zakaria.taib@mara.gov.my

Website Rasmi
https://kterengganu.mrsm.edu.my

MRSM Kuala Berang (1987)
Pejabat Pos Kuala Berang,
Peti Surat 31, 21700,
Kuala Berang, Terengganu.

No Tel : 09-6812586, 6812573
No Faks : 09-6812486
Pengetua : Azaam Bin Yacob
Email : azaam.yacob@mara.gov.my

Website Rasmi
https://kberang.mrsm.edu.my

MRSM Kota Putra (1998)
Jalan Bukit Keluang,
22200 Besut, Terengganu.

No Tel : 09-6957688, 6957699
No Faks : 09-6957677
Pengetua : Kamarudin Bin Sagiman
Email : kamarudin.sagiman@mara.gov.my

Website Rasmi
https://kputra.mrsm.edu.my

MRSM Besut (2004)
Jalan Tembila,
Kampung Raja, 20200 Besut,
Terengganu.

No Tel : 09-6958468, 6958462
No Faks : 09-6956044
Pengetua : Riza Bin Haji Omar
Email : riza.omar@mara.gov.my

Website Rasmi
https://besut.mrsm.edu.my

MRSM Negeri Perak

MRSM Bagan Datuk (2021)
Lot 17005 Mukim Bagan Datuk,
36100 Bagan Datuk, Perak.

No Tel : 04-9698201, 04-9698204
No Faks : –
Pengetua : Nordin Bin Ahmad
Email : nordina@mara.gov.my

MRSM Taiping (1982)
Jalan Bukit Larut,
34000 Taiping, Perak.

No Tel : 05-8073022, 8084228
No Faks : 05-8077627
Pengetua : Noriha Binti Ahmad
Email : noriha.ahmad@mara.gov.my

Website Rasmi
https://taiping.mrsm.edu.my

MRSM Gerik (1993)
Bukit Nasah, Kenayat,
Peti Surat 7,
33300 Gerik, Perak.

No Tel : 05-7913272, 7910273
No Faks : 05-7910270
Pengetua : Muhamad Abu Bakar Bin Ismail
Email : abubakar.ismail@mara.gov.my

Website Rasmi
https://gerik.mrsm.edu.my

MRSM Lenggong (2001)
Changkat Berangan,
33400 Lenggong, Perak.

No Tel : 05-7671200, 7676004
No Faks : 05-7676300
Pengetua : Rahmatul Aida Binti Ab. Rahman
Email : rahmatul@mara.gov.my

Website Rasmi
https://lenggong.mrsm.edu.my

MRSM Pasir Salak (2003)
KM 4, Jalan Tanjung Tualang,
36800 Kampung Gajah,
Perak.

No Tel : 05-6313349, 6313549
No Faks : 05-6313116
Pengetua : Rosmurni Binti Abd. Aziz
Email : rosmurni@mara.gov.my

Website Rasmi
https://psalak.mrsm.edu.my

MRSM Felda (Trolak) (2008)
Jalan Meranti 2,
Felda Jaya Utara,
35600 Sungkai, Perak.

No Tel : 05-4388499
No Faks : 05-4388599
Pengetua : Shalina Binti Mohamed
Email : shalina.mohamed@mara.gov.my

Website Rasmi
https://felda.mrsm.edu.my

MRSM Pengkalan Hulu (2008)
Lot 2097, Lot 2103,
KM 1, Jalan Baling
33100 Pengkalan Hulu, Perak.

No Tel : 04-4778427
No Faks : 04-4778489
Pengetua : Mohd Rizalmi Bin Dahaman
Email : rizalmi@mara.gov.my

Website Rasmi
https://phulu.mrsm.edu.my

MRSM Parit (2012)
Lot 3836, Mukim Belanja,
32800 Daerah Perak Tengah,
Perak.

No Tel : 05 – 377 5002 / 5003 (am)
No Faks : 05 – 377 5004
Pengetua : Nazrul Hisham Bin Mohamad Tahir
Email : hisham.tahir@mara.gov.my

Website Rasmi
https://parit.mrsm.edu.my

MRSM Sultan Azlan Shah (2015)
KM13, Jalan Kangsar-Gerik,
33020 Liman Kati,
Kuala Kangsar, Perak.

No Tel : 05-7524900, 05-7524902
No Faks : 05-7524901
Pengetua : Mohd Khairul Anuar Bin Shafie
Email : khairulanuar@mara.gov.my

Website Rasmi
https://kkangsar.mrsm.edu.my

MRSM Negeri Melaka

MRSM Tun Ghafar Baba (1981)
Jalan Simpang Kerayong,
77000 Jasin, Melaka.

No Tel : 06-5291443, 5291677
No Faks : 06-5291915
Pengetua : Abd Manap Bin Abdul Majid
Email : abdmanap@mara.gov.my

Website Rasmi
https://tgb.mrsm.edu.my

MRSM Terendak (1983)
76200 Terendak, Melaka.

No Tel : 06-3571009, 3573008
No Faks : 06-3573049
Pengetua : Kadir Bin Dewa
Email : kadir.dewa@mara.gov.my

Website Rasmi
https://terendak.mrsm.edu.my

MRSM Alor Gajah (2007)
Lot 1720,
Mukim Ayer Pa’abas,
78000 Alor Gajah, Melaka.

No Tel : 06-5520001, 5520010
No Faks : 06-5520140
Pengetua : Azman Bin Manap
Email : azmanm@mara.gov.my

Website Rasmi
https://agajah.mrsm.edu.my

MRSM Negeri Pahang

MRSM ATM Bera (2021)
Jalan MARA, Mukim Triang,
28300 Bera, Pahang.

No Tel : 089-911770
No Faks : –
Pengetua : Mohd Nizar Bin Idris
Email : nizar.idris@mara.gov.my

MRSM Kuantan (1974)
Jalan Tok Sira, Alor Akar,
25250 Kuantan, Pahang.

No Tel : 09-5674439, 5675194
No Faks :09-5674644
Pengetua : Ahmad Naszeri Bin Salleh
Email : anaszeri@mara.gov.my

Website Rasmi
https://kuantan.mrsm.edu.my

MRSM Muadzam Shah (1995)
Persiaran Dara,
Bandar Muadzam Shah,
26700 Muadzam Shah, Pahang.

No Tel : 09-4523424, 4523425
No Faks : 09-4523423
Pengetua : Ahmad B. Shariff
Email : ahmad.shariff@mara.gov.my

Website Rasmi
https://muadzam.mrsm.edu.my

MRSM Tun Ghazali Shafie (2002)
Km 7 Jalan Kuala Lipis,
27200 Kuala Lipis, Pahang.

No Tel : 09-3121162, 3123030
No Faks : 09-3121389
Pengetua : Almi Bin Jaafar
Email : almi.jaafar@mara.gov.my

Website Rasmi
https://tgs.mrsm.edu.my

MRSM Bentong (2009)
Lot 2650 dan 1945,
KM 63 Lebuhraya Kuala Lumpur – Karak,
Mukim Bentong, 28700,
Bentong, Pahang.

No Tel : 09-2222869
No Faks : 02-2222936
Pengetua : Mohd Hashim B. Norpiah
Email : hashim.norpiah@mara.gov.my

Website Rasmi
https://bentong.mrsm.edu.my

MRSM Tun Abdul Razak (2010)
Pulau Serai, KM 9,
Jalan Kuantan – Pekan,
26600 Pekan, Pahang.

No Tel : 09-4260175/176
No Faks : 09-4260170
Pengetua : Ibrahim B. Abdullah
Email : ibrahim.abdullah@mara.gov.my

Website Rasmi
https://tar.mrsm.edu.my

MRSM Negeri Sembilan

MRSM Kuala Klawang (1987)
Jalan Titi, Kuala Klawang,
71600 Jelebu, Negeri Sembilan.

No Tel : 06-6112561, 6112568
No Faks : 06-6112567
Pengetua : Zabidin Bin Bedut
Email : zabidinb@mara.gov.my

Website Rasmi
https://kklawang.mrsm.edu.my

MRSM Serting (1993)
Bandar Baru Serting,
72100 Serting,
Negeri Sembilan.

No Tel : 06-4582013, 4582010
No Faks : 06-4582011
Pengetua : Mohamad Hanif B. Hamali
Email : hanif.hamali@mara.gov.my

Website Rasmi
https://serting.mrsm.edu.my

MRSM Gemencheh (2007)
Lot P.T. 6016 dan 5282,
Mukim Gemencheh,
Kampung Sungai Dua,
Jalan Besar, 73200,
Gemencheh, Negeri Sembilan.

No Tel : 06-4348528, 4348755
No Faks : 06-4348384
Pengetua : Lokman Annas Bin Othman
Email : annas@mara.gov.my

Website Rasmi
https://gemencheh.mrsm.edu.my

MRSM Negeri Kelantan

MRSM Pengkalan Chepa (1973)
Pengkalan Chepa,
16100 Kota Bharu, Kelantan.

No Tel : 09-7738252, 7738396
No Faks : 09-7738254
Pengetua : Abdul Aziz Bin Baba
Email : aazizb@mara.gov.my

Website Rasmi
https://pchepa.mrsm.edu.my

MRSM Pasir Tumboh (1987)
Desa Darul Naim,
16150 Pasir Tumboh, Kelantan.

No Tel : 09-7650067, 7651866
No Faks : 09-7654132
Pengetua : Zakpar B. Mahput
Email :zakpar.mahput@mara.gov.my

Website Rasmi
https://ptumboh.mrsm.edu.my

MRSM Jeli (2001)
Kg Gemang,
17700 Ayer Lanas,
Kelantan.

No Tel : 09-946 7884, 9467885
No Faks : 09-9467886
Pengetua : Sulaiman Bin Yusof
Email : sulaiman.yusof@mara.gov.my

Website Rasmi
https://jeli.mrsm.edu.my

MRSM Kuala Krai (2002)
Kampung Padang Sembilan,
Km 4, Lebuhraya Kuala Krai-Gua Musang,
18000 Kuala Krai, Kelantan.

No Tel : 09-9669060, 9660060
No Faks : 09-9606066
Pengetua : Ismail Bin Badri
Email : ismail.badri@mara.gov.my

Website Rasmi
https://kkrai.mrsm.edu.my

MRSM Tumpat (2010)
Lot 1090 & Lot 1405, Mukim Tujoh,
Jalan Pengkalan Kubor,
16200 Pengkalan Kubor,
Tumpat, Kelantan.

No Tel : 09-7215015
No Faks : 09-7215002
Pengetua : Arifah Ilyana Binti Ab. Rahman Adam
Email : ilyana.rahman@mara.gov.my

Website Rasmi
https://tumpat.mrsm.edu.my

MRSM Negeri Pulau Pinang

MRSM Balik Pulau (1982)
Jalan Pondok Upeh,
11000 Balik Pulau, Pulau Pinang.

No Tel : 04-8669493, 8669499
No Faks : 04-8668371
Pengetua : Mohd Ali B. Mohd. Yusof
Email : ali.yusof@mara.gov.my

Website Rasmi
https://bpulau.mrsm.edu.my

MRSM Transkrian (2002)
Mukim Transkrian,
14300 Nibong Tebal,
Pulau Pinang.

No Tel : 04-5941877, 5941889
No Faks : 04-5941876
Pengetua : Jafni Bin Ghazali
Email : jafni@mara.gov.my

Website Rasmi
https://transkrian.mrsm.edu.my

MRSM Kepala Batas (2007)
Lot 8784, Mukim 6,
Jalan Bertam, 13200,
Kepala Batas, Pulau Pinang.

No Tel : 04-5755542, 5755650
No Faks : 04-5755496
Pengetua : Syauqi Bin Mohd. Noor
Email : syauqi.noor@mara.gov.my

Website Rasmi
https://kbatas.mrsm.edu.my

MRSM Negeri Kedah

MRSM PDRM Kulim (1991)
PKN Polis Hutan (PPH),
KM 5, Jalan Junjung,
09000 Kulim, Kedah.

No Tel : 04-4905640, 4905658
No Faks : 04-4900084
Pengetua : Juliati Bt. Abdul Jalil
Email : juliati@mara.gov.my

Website Rasmi
https://pdrmkulim.mrsm.edu.my

MRSM Langkawi (1999)
Lot PT 2146
Jalan Kisap, Mukim Kuah,
07000 Langkawi, Kedah.

No Tel : 04-9698201, 9698204
No Faks : 04-9664528
Pengetua : Fazli Bin Abu Bakar
Email : fazli.bakar@mara.gov.my

Website Rasmi
https://langkawi.mrsm.edu.my

MRSM Pendang (2001)
Jalan Jenun,
06750 Pendang, Kedah.

No Tel : 04-7583851, 7583857, 7583858
No Faks : 04-7593855
Pengetua : Wan Mustaffa Bin Wan Nawang
Email : mustaffa.nawang@mara.gov.my

Website Rasmi
https://pendang.mrsm.edu.my

MRSM Kubang Pasu (2007)
Lot 1929 (Lot Lama 518),
Jalan Kampung Gelong,
Kampung Hutan Terabak,
Mukim Gelong, Daerah Kubang Pasu,
06000 Jitra, Kedah.

No Tel : 04-9170695, 04-9170697
No Faks : 04-9170699
Pengetua : Abu Zaki Bin Ahmad Affandi
Email : zaki.affandi@mara.gov.my

Website Rasmi
https://kpasu.mrsm.edu.my

MRSM Merbok (2007)
Di Atas Lot 1413, 1315, 1315 dan PT 1408
Jalan Taman Bujang, Mukim Bujang,
08400 Daerah Kuala Muda, Kedah.

No Tel : 04-4575762, 04-4575764
No Faks : 04-4575671
Pengetua : Rusidi Bin Mustapha
Email : rusidi.mustapha@mara.gov.my

Website Rasmi
https://merbok.mrsm.edu.my

MRSM Baling (2010)
Lot 9892, Mukim Pulai,
Daerah Baling, 09100 Baling,
Kedah Darul Aman.

No Tel : 04-4702882
No Faks : 04-4702800
Pengetua : Ismail Bin Deraman
Email : ismail.deraman@mara.gov.my

Website Rasmi
https://baling.mrsm.edu.my

MRSM Negeri Perlis

MRSM Beseri (1985)
Batu 8 1/2, Jalan Kaki Bukit,
01000 Kangar, Perlis.

No Tel : 04-9381489, 9381488
No Faks : 04-9381363
Pengetua : Maznan Bin Maamor
Email : maznan@mara.gov.my

Website Rasmi
https://beseri.mrsm.edu.my

MRSM Arau (2017)
Pauh Putra,
02600 Arau, Perlis.

No Tel : 04-9860776, 04-9860771
No Fax : 04-9860961
Pengetua : Mohd Zamzuri B. Md. Noor
Email :zamzuri.noor@mara.gov.my

MRSM Negeri Johor

MRSM Muar (1980)
Km 10 Jalan Bakri,
84200 Muar, Johor.

No Tel : 06-9866201, 9866202
No Faks : 06-9866300
Pengetua : Ammar B. Ab. Rahman
Email : ammar@mara.gov.my

Website Rasmi
https://muar.mrsm.edu.my

MRSM Mersing (2001)
Lot 2824, Km 6,
Jalan Jamaluang
86800 Mersing, Johor.

No Tel : 07-7995520, 7995179
No Faks : 07-7993316
Pengetua : Mohd Zaki Bin Abd.Rashid
Email : zaki.rashid@mara.gov.my

Website Rasmi
https://mersing.mrsm.edu.my

MRSM Tun Dr Ismail (2002)
Jalan Benut, Jelutong,
82100 Ayer Baloi,
Pontian, Johor.

No Tel : 07-6933744, 6933745
No Faks : 07-6933746
Pengetua : Shalina Bt. Mohamed
Email : shalina.mohamed@mara.gov.my

Website Rasmi
https://tdi.mrsm.edu.my

MRSM Batu Pahat (2002)
Jalan Simpang Lima Separap,
83000 Batu Pahat, Johor.

No Tel : 07-4102977, 4102864
No Faks : 07-4102545
Pengetua : Molizah Alis Binti Abdul malek
Email : molizahalis@mara.gov.my

Website Rasmi
https://bpahat.mrsm.edu.my

MRSM Johor Bahru (2012)
PTD 198869, Persiaran Sinaran Ilmu,
Bandar Seri Alam, 81780 Masai,
Johor Darul Takzim.

No Tel : 07 – 387 7201, 387 7202
No Faks : 07 – 387 7204
Pengetua : Mohd Ariffin Bin Sulaiman
Email : ariffin.sulaiman@mara.gov.my

Website Rasmi
https://jbahru.mrsm.edu.my

MRSM Negeri Sabah

MRSM Kota Kinabalu (2002)
Peti Surat 50167, 88722,
Putatan, Kota Kinabalu,
Sabah.

No Tel : 088-755213, 755214
No Faks : 088-755209
Pengetua : Amiruddin Bin Mohd Ghazali
Email : amiruddin.ghazali@mara.gov.my

Website Rasmi
https://kkinabalu.mrsm.edu.my

MRSM Tun Mustapha (2008)
Peti Surat 61275,
91022 Tawau, Sabah.

No Tel : 089-911655
No Faks : 089-911544
Pengetua : Jalaini Bin Ismail
Email : jalaini@mara.gov.my

Website Rasmi
https://tmustapha.mrsm.edu.my

MRSM Tun Mohammad Fuad Stephens (2013)
MRSM Sandakan, Education Hub,
Batu 10, Jalan Sungai Batang,
90000 Sandakan, Sabah.

No Tel : 089 – 225609
No Faks : 089 – 225610
Pengetua : Roslan Bin Hj. Mohamed Salleh
Email : roslan.salleh@mara.gov.my

Website Rasmi
https://tmfs.mrsm.edu.my

MRSM Semporna (2017)
Kampung Bantayan,
Jalan Tagasan,
91308 Semporna, Sabah.

Pengetua : Abdul Bin Tingoon
Email : abdul.tingoon@mara.gov.my

MRSM Negeri Sarawak

MRSM Kuching (1993)
Jalan Sultan Tengah,
Petra Jaya, 93050 Kuching,
Sarawak.

No Tel : 082-447439, 447589
No Faks : 082-447435
Pengetua : Mohd Junaidi Bin Julam
Email : junaidi@mara.gov.my

Website Rasmi
https://kuching.mrsm.edu.my

MRSM Betong (2009)
Lot 175, Entaban Land District,
Jalan Feeder, 95700,
Betong, Sarawak.

No Tel : 083-471652, 471606
No Faks : 083-471617
Pengetua : Ramlah Binti Salleh
Email : ramlah.salleh@mara.gov.my

Website Rasmi
https://betong.mrsm.edu.my

MRSM Mukah (2010)
Lot 910, Blok 76,
Mukah Land District,
Jalan Service Centre,
Peti Surat 1296,
96400 Mukah, Sarawak.

No Tel : 084 – 874207, 084 – 874095
No Faks : 084 – 874208
Pengetua : Zuraida Binti Zaidi
Email : zuraida.zaidi@mara.gov.my

Website Rasmi
https://mukah.mrsm.edu.my

Baca : Senarai Kolej Matrikulasi KPM

Syarat Kemasukan Ke MRSM Tingkatan 1 & 4 Tahun 2022

1. Bakal pelajar adalah warganegara Malaysia.

2. Ibu bapa adalah warganegara Malaysia.

3. Pelajar boleh membuat permohonan secara online dan perlu mengambil Ujian Aptitud Kemasukan MRSM (UKKM).

4. Calon mestilah sihat dari segi fizikal dan boleh berdikari.

5. Calon dilahirkan pada 2 Jan 2009 sehingga 1 Jan 2010 bagi pelajar Tingkatan 1 2022 atau lahir pada 2 Jan 2006 hingga 1 Jan 2007 bagi calon Tingkatan 4 Tahun 2022.

6. Ibu bapa atau penjaga dan penjamin yang tidak disenaraihitamkan oleh Majlis Amanah Rakyat (MARA).

7. Keutamaan diberikan kepada pemohon daripada keluarga berpendapatan rendah yang turut memenuhi syarat yang telah ditetapkan.

8. Untuk sebarang maklumat tambahan, sila rujuk pautan yang disediakan dalam bentuk fail PDF seperti berikut:

Syarat dan Pilihan Program MRSM

Panduan Buat Permohonan MRSM

1. Anda perlu merujuk kepada Buku Panduan Permohonan MRSM yang dilampirkan sebelum membuat permohonan secara online.

2. Anda juga telah memahami maklumat yang dinyatakan dan perlu membuat sijil setelah merujuk kepada panduan permohonan kemasukan ke MRSM.

3. Sebarang kesilapan semasa mengisi semua maklumat dalam borang permohonan adalah tanggungjawab masing-masing.

4. Untuk mula memohon dan mendapatkan maklumat terperinci berkaitan permohonan kemasukan ke MRSM secara online, sila layari pautan rasmi berikut: https://mrsm.mara.gov.my

Kesimpulan

Diharap perkongsian senarai maklumat lokasi MRSM beserta alamat lengkap yang terdapat di setiap negeri di Malaysia dapat membantu anda.

Leave a Reply

Your email address will not be published.